Leki na potencję psychogenną

Zaburzenia erekcji to dość częsty problem u mężczyzn. Dotyczy on osób w różnych przedziałach wiekowych. Jednak wyróżniamy różne rodzaje zaburzeń. Jednym z rodzajów jest impotencja psychogenna. Jak można wywnioskować z samej nazwy, problem związany jest z psychiką. Objawia się poprzez niezdolność do uzyskania erekcji, a jest to wywołane podłożem emocjonalnym i psychologicznym. W tym artykule postaramy się przedstawić, czym dokładnie jest impotencja psychogenna. Opiszemy przyczyny jej powstawania i metody leczenia.

Warto wiedzieć, że impotencja psychogenna wśród zaburzeń erekcji jest stosunkowo rzadko spotykana. Stanowi jedynie 10% wszelkich przypadków, w których mężczyźni nie mogą uzyskać erekcji. Niestety leczenie zaburzeń o podłożu emocjonalnym nie zawsze będzie tak proste, jak leczenie impotencji spowodowanej chorobami, nadciśnieniem lub stresem. Można w prosty sposób wyjaśnić, dlaczego tak jest. Zaburzenia, które są spowodowane naszą psychiką, wymagać będą długiego leczenia. Trzeba najczęściej pozbyć się kompleksów, zmienić myślenie i zastosować nowe wzorce. Wszystko to jest czasochłonne i wymaga od danej osoby naprawdę otwartości oraz rozmowy. Mężczyzna musi mówić o problemach i próbować je rozwiązywać. Wymagany będzie więc dobry kontakt z partnerką.

Jeśli chodzi o objawy impotencji psychogennej, to wszystko wygląda praktycznie tak samo, jak w przypadkach innych zaburzeń erekcji. Mężczyzna nie jest w stanie uzyskać wzwodu oraz go utrzymać. Jednak jest pewna różnica. Zaburzenia spowodowane podłożem psychicznym pojawiają się często wyłącznie podczas stosunku. Inaczej zachowuje się dana osoba, gdy się masturbuje. Wówczas wtedy nie ma problemów z osiągnięciem erekcji. Poza tym trzeba dodać, że objawy mogą pojawić się z dnia na dzień. Nie ma tutaj żadnej reguły.

Przyczyny zaburzeń erekcji związanych z psychiką są spowodowane zazwyczaj ciężkimi stanami emocjonalnymi. Przykładowo mogą być to okresy nadmiernego stresu i nerwów, zaburzenia osobowości. Poza tym jest jeszcze wiele możliwych przyczyn. Wymienimy kilka z nich: stres i nieumiejętność jego rozładowania, kompleksy intymne, depresja, nerwica, traumatyczne doświadczenia, uzależnienie od pornografii, niepowodzenia podczas pierwszych prób odbycia stosunku intymnego.

Przejdźmy to etapu leczenia impotencji psychogennej. Najczęściej odbywa się to poprzez psychoterapię. Jednak jeszcze przed zapisaniem się do terapeuty, warto udać się na badania. Może się wówczas okazać, że problemy z erekcją są spowodowane chorobą, a nie psychiką. Jeśli jednak zaburzenia są podłoża emocjonalnego, to warto udać się do seksuologa. Określa on rodzaj terapii. Może być indywidualna lub z partnerką.