Jak leczyć problemy z erekcją domowym sposobem

Problemy z erekcją były obecne na świecie od zawsze. Tylko w Polsce problem ten dotyka 3 miliony mężczyzn. Jednak dysponujemy przeróżnymi metodami leczenia, aby zwalczać impotencję. Nowoczesne formy leczenia, operacje, leki — wszystko to jest w zasięgu ręki. Jeśli ktoś ma problemy ze stosunkiem, to wystarczy, że uda się do specjalisty lub zainteresuje się domowymi sposobami leczeniaa. Ustalona zostanie forma leczenia, a on będzie mógł ponownie cieszyć się stosunkiem z partnerką. W tym artykule poznasz możliwe metody leczenia impotencji i dowiesz się, jakie są najlepsze.

Na samym początku wyjaśnimy, czym będą różnić się poszczególne metody walki z zaburzeniami wzwodu. Każda z metod zależna jest stopnia dolegliwości, a dzieli się je na kilka grup. Na samym początku stosuje się niezbyt wymagające formy leczenia. Są to psychoterapie, w przypadkach, gdy impotencja ma podłoże psychologiczne.

Poza tym wliczamy do nich jeszcze leki doustne oraz pompy próżniowe. Czasami przypadki nie są tak łatwe do wyleczenia. Wtedy stosuje się iniekcje do ciał jamistych. Istnieje jeszcze ostatni metoda, która jest mocno inwazyjna. Decyduje się na nią mało osób i jeśli już, to tylko w ostateczności. Mowa o protezie prącia.

Podczas leczenia zaburzeń erekcji domowym sposobem istotna jest jeszcze jedna kwestia. Tak jak w większości chorób leczenie nie wystarcza. Trzeba zmienić złe nawyki i wyeliminować szanse na powrót choroby. W przypadku impotencji warto odstawić alkohol i papierosy. Specjaliści zalecają także zmianę diety na zdrowszą i wdrożenie aktywności fizycznej do planu dnia. Istotne jest także zadbanie o lepsze samopoczucie i zredukowanie stresu.

Najczęściej stosowaną metodą leczenia zaburzeń jest stosowania leków doustnych. Ich działanie powoduje silny napływ krwi do ciał jamistych i zapewniają silny wzwód prącia. Stosuje się je w większości przypadków krótko przed samym stosunkiem. Istnieją jednak także leki, które pozwalają na odbycie stosunku nawet do kilkudziesięciu godzin po zażyciu. Skuteczność jest bardzo wysoka, a leki spełniają swoje zadanie.

Inną metodą leczenia jest zastosowanie tzw. iniekcji do ciał jamistych. W tym przypadku nie obejdzie się bez wizyty u lekarza. Od niego zależy czy dopuści pacjenta do terapii. Sama terapia polega na systematycznych wizytach u specjalisty, który wykonuje iniekcje. Dawka jest zmniejszana z wizyty na wizytę. Jeśli wyniki są zadowalające, to pacjent może zakończyć terapię. Wtedy sam wstrzykuje sobie lek, w domu, gdy jest to konieczne.

Niezbyt częstym rozwiązaniem na usunięcie problemów z erekcją, jest zastosowanie protezy usztywniającej prącie. Zabieg ten wykonuje się od wielu lat i praktycznie się nie zmienia. Różne są jednak protezy, które może wybrać pacjent. Obecnie do dyspozycji są protez półsztywne, mechaniczne i hydrauliczne.