Falloplastyka Koœcian

Trudności z erekcją nie są rzadkimi zdarzeniami u osób płci męskiej. Według danych kłopotliwość uzyskania erekcji może obejmować nawet minimum 3 miliony osób płci męskiej. Tak wyglądają analizy jedynie w Polsce. Zaburzenia erekcji na świecie są normalnym kłopotem na jeszcze większą skalę. Badania i zapobieganie to coś, o czym należy wiedzieć w kwestii wzwodu. Zatem jak się możemy spodziewać, robi to wyłącznie niewielka liczba osób. Celem poniższego artykułu jest przedstawienie możliwych metod walki z zaburzeniami wzwodu.

Jak praktycznie każda przypadłość, tak również trudność osiągnięcia wzwodu, ma swoje przyczyny pojawiania się. Syndromy są przeróżne, jak i są zależne od danej grupy wiekowej. Przepracowanie oraz nadmierny stres to popularne przyczyny odpowiedzialne za problemy u osób płci męskiej w podeszłym wieku. Miażdżyca, cukrzyca czy też nadciśnienie to dolegliwości, które posiadają wpływ na erekcję. Problemy z sercem są zaś najczęstszym powodem kłopotów z erekcją u ludzi starszych. Jak widać, jest mnóstwo czynników, które określają możliwość pojawianie się erekcji.


Leczenie problemów z erekcją nie zawsze będzie kłopotliwe. Zaleca się odstawienie palenia i dbanie o odpowiednią i zbilansowaną dietę. Zalecane jest także włączenie aktywności fizycznej do naszego funkcjonowania. Krótki spacer lub zwykłe przejście się na dwór niestety nie dadzą efektów. Aktywność fizyczna, bieganie, basen — powinniśmy zapewnić samym sobie spory wysiłek. W następnym kroku możemy wówczas pomyśleć o leczeniu.

Trzeba mieć świadomość, iż problemy ze wzwodem nie zawsze są skutkiem dolegliwości. Często wszystko jest wynikiem naszej psychiki i to ona nas powstrzymuje. Wtedy jedyną możliwością jest wybranie się do fachowca. Lekarze swoim pacjentom przepisują odpowiednio dostosowane tabletki, które pomagają. Wypada też zauważyć, że starsi mężczyźni powinni regularnie wybierać się na kontrole.

Tabletki w badaniu i leczeniu problemów ze wzwodem muszą być ostatnią deską ratunku. Do wybrania jest kilka tabletek. Da się stosować na przykład leki, które zapewniają zdolność do odbywania stosunku intymnego przez kilkadziesiąt godzin. Z pewnością, jeśli ktoś nie jest przekonany do tabletek, może wybrać inne sposoby leczenia. Niezbyt komfortowym, ale za to dającym rezultaty leczeniem jest tzw. fala uderzeniowa. Istnieje też szansa wszczepienia implantu.