Brak porannego wzwodu depresja

Problemy z erekcją nie są rzadkimi zdarzeniami u mężczyzn. Około 3 miliony osób płci męskiej jest objęte takimi problemami. To oczywiście ilość osób w Polsce. Na świecie jest to sprawa na znacznie większą skalę. Przeważnie nie każda osoba jest świadoma, że można to leczyć. Niestety niewielka część osób przejmuje się kłopotami intymnymi. Według statystyk tylko 25% osób płci męskiej, które powinny, udaje się na badania. Celem tego artykułu jest przedstawienie możliwych sposobów walki z zaburzeniami intymnymi.

Na wstępie warto przedstawić rzeczy, które mają możliwość powodować problemy wzwodu. W przypadku tej dolegliwości, sprawa inaczej przedstawia się również u młodzieży oraz osób starszych. Solidnym przykładem są osoby młode, u których problemy z erekcją nierzadko warunkuje stres i słaba psychika. Przepracowanie oraz nadmierny stres to powszechne przyczyny odpowiedzialne za kłopoty u mężczyzn w podeszłym wieku. Miażdżyca, cukrzyca lub nadciśnienie to choroby, które mają wpływ na wzwód. Pośród osób w starszym wieku najczęściej istotnym kłopotem są zaburzenia z sercem. Jak widzimy, jest wiele czynników, które określają zdolność wzwodu.


Kłopoty z erekcją często wyleczymy wielce prostymi sposobami. Zaleca się rzucenie palenia oraz troszczenie się o zdrową oraz zbilansowaną dietę. Równie pomocna, jak jadłospis, będzie wszelka aktywność fizyczna. Jednak nie chodzi tutaj tylko o niedługi spacer z psem. Jeśli liczymy na efekty, musimy rozpocząć uprawiać aktywność fizyczną. Według lekarzy znaczącą poprawi to kwestię erekcji. Jeśli sport i lepsze odżywianie nie dadzą rezultatów, zacznijmy leczyć się medycznie.

Trudność osiągnięcia lub zachowania erekcji nie za każdym razem jest uwarunkowana stanem zdrowia. W niektórych kwestiach kłopot jest natury psychologicznej. Niestety, jeśli podłożem jest psychika, musimy iść do specjalisty, bo samemu sobie nie pomożemy. Lekarze swoim pacjentom przepisują specjalne leki, które pomagają. Poza tym osoby starsze, szczególnie po 40 roku życiu, muszą pamiętać o zaplanowanych odwiedzinach u urologa.

Jeśli problemy nie znikną przez polepszenie diety, to dopiero można zdecydować się na leki. W aptekach osiągalne są wszelkiego rodzaju formy tabletek. Da się używać dla przykładu tabletki, które zapewniają gotowość do odbywania stosunku intymnego przez 36 godzin. Są również inne sposoby leczenia. Nie komfortowym, ale za to efektywnym leczeniem jest tzw. fala uderzeniowa. Wszczepienie implantu, to poważny zabieg, ale rozwiązujący problem raz na zawsze.


Bez kategorii